Filozofie firmy Merrell

Filozofie obuvi značky Merrell: "Spojit člověka s přírodou."
Obuv je určena ven, do přírody, pro poznávání a objevování přírodních krás, poznání i sebe sama, pro přátelství, je určená pro ty, co se radují z přírody a vyznávají turistiku. Život v přírodě je jednodušší, je nám bližší v tom, že poznáme svou vlastní podstatu.

V přírodě si vyčistíme hlavu, zbavíme se stresu, televize, reklam, civilizace - najdeme opravdový svět. Můžeme obrátit chaos v jednoduchost, ztratit pojem o čase, být v harmonii s přírodou a jejím světem. Radost z přírody samozřejmě závisí na věku, zaměstnání, kultuře, náboženství a možnostech.

Turistika bourá hranice mezi lidmi, umožňuje jim komunikovat bez bariér, bez rozdílů mezi národy. Příroda obnovuje síly, uzdravuje, očišťuje duši a my poznáme co je vlastně pro nás v podstatě důležité. A k tomu všemu chce také přispět značka Merrell.

Stručná historie značky Merrell

Merrell obuv je původní originální ručně vyráběná kovbojská bota Randy Merrella z Vernalu v Utahu. Později kopyto z kovbojských bot používal pro výrobu velmi žádané turistické obuvi.

První Merrellovy boty musely padnout přesně a pevně na nohu bez jakýchkoliv mezer, se zpevněnou patou a fixací proti podvrknutí kotníku, stabilita při chůzi a dostatek prostoru pro prsty při sestupování z kopců měla být samozřejmostí.

Při porovnání obuvi vyráběné na evropskou nohu je Merrell obuv poněkud širší. Verze originálního Merrell kopyta je používána až do současnosti pro výrobu trekové a turistické obuvi.

Vývoj značky

Tak, jak se potřeby outdoorových nadšenců měnily, tak se přizpůsobovala i značka Merrell. Rozvoj outdoorových aktivit ovlivnil i rozvoj kolekcí, které pokrývají většinu outdoorových aktivit od turistiky přes vodní sporty až po běh v terénu.

Merrell kombinuje funkce atletického outdooru a výkonu, progresivní styl a nezávislé designérské vize k vytvoření jedinečných výrobků. Merrell je určen všem mužům, ženám i dětem, kteří spatřují v pojmu „outdoor“ progresivní myšlenkový směr, zahrnující přírodní i kulturní prostředí.